Projekty na UK

Success stories

image

CONstrainCONverge

"Přemýšleli jste někdy o neuvěřitelné schopnosti organismů adaptovat se na změny prostředí? Je fascinující sledovat, jak si různé druhy dokážou nezávisle na sobě vyvinout podobné adaptační schopnosti, aby překonaly obdobné výzvy."

Říká o svém MSCA projektu - zabývajícím se opakovanou evolucí v přírodě - Magadelana Bohutínská, která nyní tráví dva roky ve švýcarském Bernu.


Financováno: Horizon Europe, Marie Skłodowska Curie Actions - Postodoctoral Fellowship

Fellow: Mgr. Magdalena Bohutínská, Ph.D. (PřF UK)

Read more

image

ERA Chair Position for Excellent Research in Oncology

Přivádění špičkových výzkumných pracovníků do Biomedicínského centra Lékařské fakulty v Plzni - ať už jde o etablované odborníky, nebo mladé nadějné vědce a doktorandy - je významným způsobem, jak zvýšit excelenci Centra.


Projekt Chaperon financovaný EU podporuje toto úsilí prostřednictvím přijetí špičkového výzkumníka v oblasti rakoviny Prof. Kari Hemminkiho na pozici držitele ERA Chair. Prof. Hemminki, který převzal vedení nově zřízené Laboratoře translační genomiky rakoviny, pomáhá celé instituci zaujmout vedoucí postavení ve výzkumu, ale také moderuje transformaci politiky lidských zdrojů a manažerských procesů.


Financováno: Horizont 2020, ERA Chairs

Koordinátor projektu: Biomedicínské centrum (LFP UK)



CHAPERON NEWSLETTERS

Read more

image

Migration and Modernity – Historical and Cultural Challenges

MOVES je konsorciální projekt, na němž spolupracuje Univerzita Karlova společně se čtyřmi dalšími prestižními evropskými univerzitami – Universidade do Porto, Freie Universität Berlin, Université Paul-Valéry Montpellier 3 a University of Kent – a partnery z neziskového sektoru a kreativních průmyslů.


Projekt MOVES si klade za cíl poskytnout komplexní pochopení kořenů sociální, historické a kulturní problematiky masových migračních vln.


"Odhaduje se, že ze své vlasti emigrovala miliarda lidí, včetně přibližně 60 milionů migrantů v Evropě. Obrovský rozsah migrace se v poslední době stal hlavní globální výzvou. Dnešní "migrační krize" však zůstává nevyřešena a je vnímána především prostřednictvím ekonomických hrozeb, hrozeb pro národní identitu nebo bezpečnost národních států."


Financováno: Horizon 2020, Marie Skłodowska Curie Actions – European Joint Doctorate

Koordinátor projektu: prof. PhDr. Martin Procházka, CSc. (FF UK)

Read more

image

Global Excellence in Modeling Climate and Energy Policies

GEOCEP je konsorciální projekt světových univerzit, zabývající se jedním z nejnaléhavějších sociálních a politických problémů dneška: environmentální krizí, která způsobuje změna klimatu. Poskytuje inovativní rámec pro ekonomické modelování s cílem pomoci při přechodu na bezuhlíkové hospodářství. Zahrnuje přechodové výzvy, jako jsou sociální a technologické inovace, potřeba flexibility a nové obchodní modely a modely služeb. Projekt sdružuje špičkové světové univerzity a think-tank. Propojuje hranice klimatické změny a energetické ekonomiky se špičkovými poznatky přírodních a společenských věd pro komplexní modelování.


Financováno: Horizon 2020, Marie Skłodowska Curie Actions - Research and Innovation Staff Exchange

Koordinátor projektu: Mgr. Milan Ščasný, Ph.D. (CŽP UK)

Read more



Poslední změna: 3. duben 2024 15:12 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Vaše dotazy
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


E-mail:


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208





Jak k nám