EIT_stare

Evropský inovační a technologický institut


Evropský inovační a technologický institut (EIT) je jedinečnou iniciativou EU, která podporuje inovace v celé Evropě tím, že propojuje podnikání, vzdělávání a výzkum s cílem nalézt řešení naléhavých globálních problémů.


Podporuje rozvoj dynamických dlouhodobých celoevropských partnerství mezi předními společnostmi, výzkumnými laboratořemi a společnostmi. Tato partnerství se nazývají inovační společenství a každé z nich se věnuje hledání řešení konkrétního globálního problému, od změny klimatu a udržitelné energetiky až po zdravý životní styl a zdravé potraviny.


EIT sdružuje více než 1 000 partnerů, je největší evropskou inovační sítí a propojuje její jednotlivé prvky. Poskytujeme prostředky inovátorům a podnikatelům z celé Evropy, aby své nejlepší nápady mohli přeměnit do výrobků, služeb, pracovních míst a růstu. Pro splnění poslání institutu EIT je zásadní tvorba pracovních míst a zajišťování příležitostí k udržitelnému hospodářskému růstu Evropy.


Společně s hlavními partnery nabízí společenství institutu EIT široké spektrum inovačních a podnikatelských aktivit: vzdělávací kurzy, které kombinují technické a podnikatelské dovednosti, individualizované služby v oblasti zakládání a rozvoje podniků a inovativní výzkumné projekty. To na trh přináší nové nápady a řešení, mění studenty v podnikatele a především přináší inovace.


Na stránkách EIT najdete možnosti jak se zapojit do komunity, požádat o stáž, zúčastnit se webinářů a dalších akcí...Poslední změna: 5. červen 2021 21:17 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Vaše dotazy
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


E-mail:


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208

Jak k nám