• Aktuality

Aktuality

Česko-francouzská spolupráce v rámci TANDEMu

Univerzita Karlova podepsala spolupráci v rámci programu TANDEM s francouzským Národním výzkumným centrem.

16. dubna 2024


New MSCA PF brochure

We have recently updated our brochure about the MSCA Postdoctoral Fellowship!

In addition to basic information about the MSCA PF, you can also find useful tips on how to choose the right scheme, on the evaluation process or how to avoid common mistakes during the preparation of the application.

12. dubna 2024


How to become a real scientist from a struggling PhD student?

We invite you to an inspiring lecture organized by the SIAM student association where prof. Carola-Bibiane Schönlieb from the University of Cambridge will share her journey from PhD struggles to scientific success.

11. dubna 2024


ERC Workshopy pro žadatele - volná místa

Na přípravných workshopech pro žadatele o granty ERC zbývají poslední volná místa. Pokud máte zájem se zúčastnit a získat zpětnou vazbu od Expertní skupiny ERC, neváhejte se co nejdříve zaregistrovat.

11. března 2024


O Expertní skupině ERC se Zdeňkem Strakošem

Poslechněte si podcast Horizont Evropa, Národního informačního centra pro evropský výzkum při Technologickém centru Praha. Tentokrát s prof. Zdeňkem Strakošem na téma fungování Expertní skupiny ERC, která pomáhá českým vědcům a vědkyním na granty Evropské výzkumné rady dosáhnout.

22. února 2024


Nová brožura k ERC

Aktualizovali jsme naši brožuru How to write a strong ERC proposal! Kromě základních informací o ERC uvnitř naleznete návod jak vyplnit elektronickou část A, tipy jak psát část B1 i B2 nebo užitečné informace k financím a rozpočtu.

11. ledna 2024


Matyáš Fendrych má druhý ERC grant

„Už jsme popsali rychlou auxinovou dráhu v kořenu modelové rostliny huseníčku. Nyní se chceme zaměřit na dráhu i v dalších částech rostlin a dalších druzích, třeba trávách příbuzných obilovinám, čímž se dostáváme blíže praktickému využití,“ popisuje Matyáš Fendrych z PřF UK hlavní myšlenku svého ERC Consolidator grantu.

18. prosince 2023


Jak vidí hlubokomořské ryby? Odpověď hledá Zuzana Musilová a její ERC CoG

„Naším primárním cílem je pochopit hranici, čeho je schopné obratlovčí oko! Většina obratlovců má velmi podobnou – evolučně konzervovanou – strukturu oka. Právě studiem extrémů jako je oko hlubokomořských ryb se můžeme dozvědět i mnoho užitečných poznatků o lidském oku nebo získat inspiraci například pro konstrukci teleskopů,“ líčí Zuzana Musilová z Přírodovědecké fakulty UK, která nyní získala prestižní ERC Consolidator grant.

18. prosince 2023


Faculty of Social Sciences student Matěj Prášil wins Essay Prize

Charles University and the Brussels Institute for Geopolitics (BIG) are happy to announce the winner of 2023 Essay Prize. Following a competitive selection process, we are thrilled to reveal that the winner is Matěj Prášil from the Faculty of Social Sciences of Charles University was awarded this prestigious honour for his outstanding essay on the question Which partners in the ‘Global South’ are the most strategic for the European Union and why? Matěj will have the unique opportunity to spend six months as a research assistant at the Brussels Institute for Geopolitics.

20. listopadu 2023


1st CALL CFA TANDEM launched

Charles University, the French National Research Center (CNRS) and the French Research Center in Humanities and Social Sciences in Prague (CEFRES) are launching the first call for applications for the TANDEM incubator program dedicated to researchers from CNRS and Charles University.

Deadline: 20 Nov 2023

20. října 2023
Vaše dotazy
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


E-mail:


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208

Jak k nám