• Aktuality

Aktuality

Prestižní ERC grant získala Anežka Kuzmičová

První držitelka společenskovědně a humanitně zaměřeného ERC grantu na Univerzitě Karlově zkoumá, jak děti při čtení prožívají fakta.

5. září 2023


Pracovní program ERC 2024 je venku

Evropská komise přijala pracovní program ERC na rok 2024. Program zahrnuje nové prvky v posuzování výzkumných návrhů, životopisů uchazečů a v procesu hodnocení. Dále zavádí paušální financování u Advanced grantů a upravuje strukturu hodnotících panelů.

11. července 2023Nerd Art Prize 2023

Chaperon ERA Research Club vás zve k účasti ve fotosoutěži Nerd Art Prize 2023!

26. června 2023


LERU / CE7 statement on research(er) assessment

Earlier this spring, more than thirty academics and senior professionals from LERU member universities and seven leading Central European universities (CE7) gathered at Charles University, Prague, for an inspiring seminar on research(er) assessment. The event, which was held on 16 and 17 March 2023, was organized within the context of the renewed LERU-CE7 partnership.

5. května 2023


Nová brožura z edice Vademecum Horizont Evropa

Technologické centrum Praha vydalo brožuru z edice Vademecum Horizont Evropa, která se věnuje problematice duševního vlastnictví v projektech programu Horizont Evropa.

4. května 2023


EK zveřejnila aktualizovaný návrh Anotované modelové grantové dohody

Evropská komise zveřejnila aktualizovanou verzi Anotované modelové grantové dohody (AGA) pro Horizont Evropa. Dokument obsahuje výklad k jednotlivým ustanovením obecné MGA.  

30. března 2023


NOVÁ BROŽURA Akce Marie Skłodowska-Curie (MSCA)

Technologické centrum Praha představuje novou brožuru ze série VADEMECUM – Akce Marie Skłodowska-Curie (MSCA).  

7. března 2023


Erin Carson má ERC, chce lepší algoritmy pro superpočítače

Jeden na Univerzitě Karlově, tři v České republice a celkem 408 – tak zní statistika letošních juniorních grantů Evropské výzkumné rady (ERC Starting). Erin Carson z Matematicko-fyzikální fakulty UK bude díky pětiletému grantu analyzovat numerické výpočty a hledat nové algoritmy pro výpočetní systémy.

22. listopadu 2022


MSCA4Ukraine: Předběžné informace pro žadatele

V rámci reakce EU na invazi Ruské federace na Ukrajinu budou specializovaná stipendia MSCA4Ukraine poskytovat podporu vysídleným výzkumným pracovníkům z Ukrajiny. Tato podpora jim umožní pokračovat v práci v akademických i neakademických organizacích v členských státech EU a přidružených zemích programu Horizont Evropa a zároveň zachovat jejich vazby na výzkumné a inovační komunity na Ukrajině.

12. září 2022
Vaše dotazy
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


E-mail:


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208

Jak k nám