16. dubna 2024

Dne 9. dubna 2024 podepsali zástupci francouzské Národního výzkumného centra (CNRS) a Univerzity Karlovy za přítomnosti francouzského ambasadora v České republice smlouvu o spolupráci v rámci nově otevřeného výzkumného programu TANDEM. Cílem nově zahájeného programu, který začal v roce 2024, je propojit jednoho výzkumného pracovníka UK a jednoho výzkumného pracovníka CNRS v rámci společného výzkumného projektu.

Tato spolupráce povede k podání návrhu projektu:

• ve výzvě ERC, nebo

• v jiných výzvách rámcového programu EU pro výzkum a inovace(Horizon Europe), nebo

• v jiných výzvách podporujících excelentní výzkum srovnatelného významu, např. ve výzvách Francouzské vědecké nadace (ANR).

V pilotní výzvě uspěl projekt "A Subaltern That Sings" vedený společně Dr. Valeriyou Korablyovou (Fakulta sociálních věd) a Dr. Louise Martin-Chevalier (Ústav muzikologie CNRS).