• Aktuality

Aktuality

24. června 2022

Evropská komise podpoří další tři projekty ERC, které budou řešené na českých výzkumných institucích.


Ke čtyřem úspěšným žadatelům o ERC Starting granty (Ondřej Dušek z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, Hana Macíčková Cahová a Tomáš Slanina z Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR a Kateřina Rohlenová z Biotechnologického ústavu AV ČR), o kterých jsme informovali v lednu 2022, se po přehodnocení finančních možností Evropské komise přidali další dva vědci. Seznam řešitelů projektů ERC působících v ČR obohatili Martin Kozák z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy a Tim Verhagen, který se spolu se svým grantem v brzké době přesune z téže fakulty na jinou českou instituci, do Fyzikálního ústavu AV ČR.


V červnu 2022 nabídla Evropská komise finanční podporu také projektu předloženému Alenou Zíkovou z Biologického centra AV ČR. V kategorii ERC Consolidator se tak jedná o druhý podpořený projekt z první výzvy tohoto typu v Horizontu Evropa, který bude řešený v ČR. O úspěchu Pavla Plevky z CEITEC MU a jeho zkušenostech s účastí na přípravných workshopech pořádaných Expertní skupinou na podporu žadatelů ve výzvách ERC ve spolupráci s TC AV ČR, si můžete přečíst zde. Podpory Expertní skupiny využili také oba výše jmenovaní řešitelé ERC Starting grantů.


O vědeckých tématech, kterými se budou noví držitelé ERC grantu v rámci svého projektu zabývat, se můžete více dozvědět v níže uvedených článcích:Sdílet na:  
Vaše dotazy
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


E-mail:


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208

Jak k nám