• Aktuality

Aktuality

22. července 2022

Očkování je stále aktuální téma. Od března 2021 se mu v rámci mezinárodního výzkumného projektu Addressing vaccine hesitancy in Europe VAX-Trust věnuje český tým sociologů z Institutu sociologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Koordinátorem projektu, do něhož je zapojeno 10 institucí ze 7 evropských zemí, je finská Univerzita v Tampere. 


Projekt je financovaný programem Horizont 2020. Soustředí na analýzu váhavých postojů k očkování. Kromě analýzy mediálních obsahů bude založen na rozhovorech s rodiči, dětskými lekaři a na týmových etnografiích. Více informací na webu projektu VAX-Trust.


Zdroj informací: Institut sociologických studií FSV UK


Dalším velkým úspěchem českých výzkumníků ze společenských věd je publikace v prestižním britském vědeckém týdeníku Nature. Ten otiskl ve svém prvním červnovém čísle 2022 studii českých behaviorálních ekonomů zaměřenou na ochotu lidí očkovat se proti covidu. Autoři této studie, působící v think tanku IDEA při CERGE-EI (společném pracovišti Univerzity Karlovy a Národohospodářského ústavu Akademie věd ČR), Institutu ekonomických studií FSV UK, Univerzitě v Mnichově a Institutu Maxe Plancka v Mnichově, vycházeli z rozsáhlých dotazníkových šetření. Více informací o jejich výzkumu v tiskové zprávě z 1. června 2022.Sdílet na:  
Vaše dotazy
Kontakty

Univerzita Karlova

Ovocný trh 560/5

Praha 1, 116 36

Česká republika


E-mail:


Identifikátor datové schránky: piyj9b4

IČO: 00216208 

DIČ: CZ00216208

Jak k nám