12. října 2020

Centrum celoživotního vzdělávání UK a Ústřední knihovna UK si Vás dovolují pozvat na aktualizovanou nabídku vzdělávacích akcí:

AKCE

DATUM

ANOTACE

Workshop k psaní CV a profilování na sociálních sítích

3.11. 2020

Přihlášení přes vzdělávací portál UK

Kurz vedení pracovního týmu

Program registrace:

Program rozvoje manažerských dovedností

od 13.10.2020

Modul o dvanácti tématech bude na podzim 2020 realizován plně distanční formou. V Programu zbývá ještě 20 míst.

Základy práce s MS Teams

13.10.2020

MS Teams je online nástrojem suplujícím prezenční setkávání v rámci třídy, kruhu a dalších organizovaných skupin studentů s vyučujícím. MS Teams nabízí prostor pro organizační komunikaci, online přednášky a sdílení materiálů.

Možnosti komunikace v Moodle

14.10.2020

Cílem školení je představit možnosti komunikace mezi účastníky kurzů a získávání zpětné vazby od studentů.

Základy práce se ZOOM Meetings

15.10.2020

ZOOM je videokonferenční nástroj vhodný pro realizaci online výuky. Je vhodný pro video konference nebo webináře

Testy v MOODLE

Cílem je seznámit účastníky školení s tvorbou a administrací testů v Moodle.

Úvod do systémů pro prevenci plagiátorství na UK

19.10.2020

Kurz se zaměřuje na problematiku využití systémů pro prevenci plagiátorství používaných na UK, konkrétně pak webové aplikace Turnitin a Thesis, resp. Odevzdej.

Proč věnovat čas a energii správě výzkumných dat

19.10.2020

Jaké požadavky jsou a budou kladeny na správu vědeckých dat? Na co si dát pozor a koho požádat o asistenci? A co je to Data Management Plan a proč o něm v budoucnu běžně uslyšíme?

Creative Writing Course

19.10. 2020 - 02.11.2020

This course is about how you can implement creative writing in Higher Education through Academic Advanced English Learning.

Seminář komunikace prostřednictvím sociálních sítí

20.10.2020

Účastníci se dozvědí, co sociální sítě jsou a jak je mohou efektivně využívat pro prezentaci projektů a výsledků své práce. Probereme přínosy a rizika spojená s používáním sociálních sítí.

Využití wiki systémů

20.10.2020

Může být wiki zdrojem relevantních informací? Jak je zajištěna důvěryhodnost otevřeného zdroje? V čem se práce na wiki liší od publikování v klasických médiích? Čím jsou přispěvatelé motivováni? Jak ošetřit autorská práva? Jak začít?

Využití MS Teams pro distanční výuku pokračování

21.10.2020

Tento seminář volně navazuje na předchozí. Pozornost bude zaměřena zejména na zajištění asynchronní výuky a projektovou spolupráci kolegů v rámci týmu. Těžiště semináře bude spočívat v následujících tématech a okruzích: práce s dokumenty a jejich sdílení mezi účastníky týmu, zveřejňování výukových materiálů, zadávání individuálních úkolů, tvorba privátních týmů a získávání zpětné vazby. Bude vyhrazen prostor pro individuální dotazy.

Rozvíjení spolupráce v Moodle

21.10.2020

Toto školení je zaměřeno na podporu spolupráce studentů v Moodlu. Budou představeny moduly Slovník, Databáze, Wiki

Základy práce se systémem Adobe Connect

22.10.2020

Adobe Connect je webový server umožňující realizaci elektronického vzdělávání. Jde o systém pro řízení výuky (LMS – learning management system).

Základy práce s audio/video soubory ve službě Streamserver CUNI

22.10.2020

Stremovací server ukládá a přehrává videa v chráněném nebo volném režimu. Videa jsou prezentována na samostatném portálu anebo se vkládají do kurzů Moodle či přednášek a prezentací uložených v LMS Adobe Connect.

Open Access in a Nutshell

22.10.2020

Webinar will provide an introduction to the basic principles of publishing model. The webinar will discuss green and gold open access as well as unfair practices of so-called predatory publishers and how to avoid them.

Známky a sledování aktivity studenta v Moodle

03.11.2020

Cílem je seznámit účastníky školení s možnostmi známkování a sledování aktivity studenta a jeho pokroku v kurzu. Dále se budeme soustředit na nastavení podmínek absolvování celého kurzu a udílením odznaků.

Metodika převrácené třídy

04.11.2020

Přijďte si vyzkoušet výukovou metodu převrácené třídy. V metodě převrácené třídy získávají studenti základní informace o tématu doma a vyučovací hodina se využívá k tomu, aby učitel vyjasnil problematické body a pomohl studentům aplikovat nabyté poznatky při řešení problémů.

Propojení výuky s praxí

09.11.2020

Kurz reaguje na novou strategií ministerstva školství pro VŠ, která nastavuje jeden z operativních cílů více propojit výuku s reálnou praxí. Jednou z cest je obohatit výuku o vstupy odborníků z praxí…

Multimediální výuka ve vzdělávání

10.11.2020

Proč je ošklivý výukový materiál někdy lepší než hezký? Proč není animace pokaždé lepší než statický obrázek? Proč (často) nefungují výukové počítačové hry? Odpovědi na tyto i další otázky naznačí přednáška.

Turnitin v distančním vzdělávání

23.11.2020

Školení se zaměřuje na praktické aspekty používání aplikace v distančním vzdělávání a je určeno pro stávající uživatele Turnitinu a Moodle z řad akademických pracovníků, kteří se s aplikacemi již měli možnost dříve seznámit a znají jejich základní funkcionalitu a ovládání.

Místo kde lidé bojují s roboty

26.11.2020

Wikipedii píše kromě lidí také tisíce robotů a občas spolu i válčí o články. A vzhledem k jejímu významu se o uživatele Wikipedie zajímají i tajné služby… Pokud budete mít zájem, budete si moci zkusit i vytváření wiki v praxi.

Podrobné informace o jednotlivých akcích a další nabídku najdete na webových stránkách Centra celoživotního vzdělávaní UK Ústřední knihovny UK nebo taky ve vzdělávacím portálu UK.

Do vzdělávací aplikace je nutné přihlásit se univerzitním účtem ve tvaru číslo_osoby@cuni.cz. V případě, že budete přihlášení pod fakultním či jiným účtem, nebudete do aplikace přesměrovaní.

Centrum celoživotního vzděláváníÚstřední knihovnu i Centrum pro podporu e-learningu naleznete také na facebookových stránkách.