9. září 2020

Evropská komise zveřejnila přehled výsledků výzvy MSCA RISE 2020 (Marie Skłodowska-Curie Actions, Research and Innovation Staff Exchange), jehož uzávěrka byla 12. května 2020. RISE podporuje mezinárodní a mezisektorovou spolupráci prostřednictvím výměnných programů pro výzkumníky, inovátory a management v oblasti výzkumu, vývoje a inovací. Tento program podporuje kulturu sdílení inovací a výzkumu a pomáhá přeměnit nápady na inovativní produkty, služby nebo nové postupy.

Masarykova univerzita uspěla v koordinaci projektu Conques in the Global World. Transferring Knowledge: from Material to Immaterial Heritage (CONQUES). Další instituce včetně UK uspěly jako partneři projektů– České vysoké učení technické v PrazeMasarykova univerzitaUniverzita KarlovaVysoké učení technické v BrněÚstav informatiky AV ČRÚstav teorie informace a automatizace AV ČR v.v.i.Mikrobiologický ústav AV ČR v.v.i.STMicroelectronics Design and Application s.r.o.Inocure s.r.o.Synpo a.s.COLORLAK a.s.PHONEXIA s.r.o.BIO Fitos s.r.o.

Přehled výsledků je k dispozici zde.

Zdroj: TC AV ČR